logoWe wniosku o świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500 Plus podajemy dane osoby ubiegającej się o przyznanie świadczenia wychowawczego. Konieczne będzie zapisanie m.in. imienia, nazwiska, daty urodzenia, numeru PESEL, adresu oraz danych dzieci pozostających na utrzymaniu.

W przypadku, gdy rodzina ubiega się o świadczenie wychowawcze również na pierwsze dziecko, musi dołączyć do wniosku odpowiednie załączniki (oświadczenia) dotyczące osiągniętych dochodów wypełnione przez członków rodziny. W takim przypadku świadczenie będzie uzależnione od kryterium dochodowego netto 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w rodzinach wychowujących niepełnosprawne dziecko.

Jeśli wnioskujemy o świadczenie na drugie i kolejne dziecko nie musimy dołączać do wniosku żadnych dodatkowych dokumentów.

Wnioski o świadczenie wychowawcze będzie można składać bezpłatnie od 1 kwietnia 2016 r. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy - tj. od 1 kwietnia 2016 do 1 lipca 2016 - rodzice dostaną wyrównanie wstecz. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

W jaki sposób można złożyć wniosek?

Osobiście

od 1 kwietnia w godz od 8:00 do 18:00
ul. H. Jordana 4 - Inkubator Przedsiębiorczości  MARG, Myślenice
ul. Słowackiego 82 MGOPS, Myślenice - pod ten adres wniosek można wysłać również pocztą
 

Przez internet

W przypadku, gdy wniosek będzie wysyłany elektronicznie, wnioskujący będzie miał możliwość dołączenia załączników również w formie elektronicznej. Cała korespondencja z gminą będzie mogła być prowadzona drogą elektroniczną.

Bankowość elektroniczna

Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pośrednictwem 18 banków: Alior Bank SA, Bank BPH SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Zachodni WBK SA, FM Bank PBP SA (Smart Bank), ING Bank Śląski SA, mBank SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank SA, Credit Agricole Bank Polska SA.

Jak podkreśla resort rodziny, rolą banku jest umożliwienie złożenia wniosku. Nie będzie on weryfikował danych, ani prowadził dalszych działań w zakresie obsługi wniosków. Weryfikacja wniosku i decyzja o przyznaniu świadczenia wychowawczego to zadanie gminy, do której wniosek został złożony.

Instrukcja wysłania wniosku przez bankowość elektroniczną - kliknij

 

PUE ZUS

Wniosek elektroniczny będzie dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Osoba posiadająca profil PUE, po zalogowaniu, będzie miała możliwość wypełnienia i wysłania wniosku.

PUE udostępnia on-line dane zapisane na kontach w ZUS, daje możliwość łatwego generowania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków.

Instrukcja wysyłania wniosku przez PUE ZUS - kliknij

 

Emp@tia

System umożliwia składanie wniosków przez internet m.in. o: przyznanie pomocy społecznej, zasiłek rodzinny i dodatki do niego, becikowe, zasiłek pielęgnacyjny. Od 1 kwietnia dzięki Emp@tii złożymy wniosek o świadczenie wychowawcze bez wychodzenia z domu.

Instrukcja składania wniosku przez system Emp@tia - kliknij

 

ePUAP

Przez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej można załatwić elektronicznie wiele spraw urzędowych. Aby to zrobić trzeba mieć profil zaufany. Pozwala on potwierdzić tożsamość danej osoby.

Instrukcja składania wniosku przez ePUAP - kliknij

 

Czytaj również:

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Informator Rodzina 500 Plus

Ważne informacje - pytania i odpowiedzi

Nie musisz iść do urzędu skarbowego po zaświadczenie o dochodach

 

 

 

 

Kalendarz wydarzeń

<<  Lipca 2020  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Clipboard10

 Clipboard12

  Clipboard08

   Available on the App Store black

 
Clipboard02
 
750x200 piece

MSiT plan miasta

baner solary mały

baner na www

niskaemisja baner

samoobrona

zwrot podatku

ustawa_smieci

pow_baner

ramka_czysta_woda

logo_sms

Logo-Małopolska-V-RGB

polityka cookies 

bipepuap

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości