1.memorial - mniejszeW sobotę i niedzielę na myślenickich obiektach sportowych odbędzie się kilka powiązanych ze sobą imprez w ramach charytatywnego Memoriału im. Stacha Cichonia. Finałową część w hali sportowej zaplanowano w niedzielę w godzinach od 14:30 do 17:00!

Myśleniczanie tę cykliczną imprezę porównują już do lokalnej odmiany Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel jest szczytny, bowiem pomoc w dofinansowaniu operacji Mateuszka Chrobaka, który urodził się z wadą serca oraz współfinansowanie zakupu protezy dla Alanka Seneckiego.

"Z roku na rok w tę akcję włącza się coraz więcej osób chcących nieść pomoc, a zaczynaliśmy przecież od meczu Orła Myślenice, a następnie turnieju piłkarskiego. Potem dochodziły kolejno maraton Zumby, bieg happeningowy, zawody pływackie, a teraz także narciarskie, turniej siatkówki oraz trening funkcjonalny cross training" - mówi inicjator imprezy Kamil Ostrowski.

To już kolejna edycja Memoriału im. Stacha Cichonia. Przed rokiem hala sportowa w Myślenicach wypełniła się po brzegi na finałową część i zebrano w sumie ponad 40 tysięcy złotych. W tym roku memoriał rozpoczynają sobotnie zawody narciarskie dla dzieci i dorosłych. Na stoku Sport Arena Myślenice od godziny 10:00 może wystartować każdy niezależnie od umiejętności. Karnety w czasie zawodów będą o połowę tańsze.

O 12:00 w siłowni Cross Spot przy ulicy Traugutta 5 rozpoczną się zawody CrossTraining, natomiast od 14:00 do 17:00 będzie można wziąć udział w zawodach pływackich. Nagrody przewidziano w kilku kategoriach, a wygra osoba, która przepłynie najwięcej długości basenu. Sponsorzy za każdy przepłynięty kilometr wszystkich uczestników deklarują przekazać na charytatywny cel 15 zł. Przez cały dzień w hali Szkoły Podstawowej nr 3 na Osiedlu 1000-lecia trwać będzie turniej siatkówki. Wielki finał całego Memoriału odbędzie się jednak w niedzielę 26 lutego.

"Rano rozegrana zostanie faza grupowa finałowej części turnieju piłkarskiego, w której wystąpi najlepszych osiem zespołów wyłonionych w trwających przez ostatnie kilka weekendów eliminacjach. W południe na parkiet wybiegną dzieci, w krótkim turnieju Orlików, a o 13:30 rozpocznie się decydująca faza turnieju - półfinały" - zapowiada jeden z organizatorów Wojciech Cichoń.

Wielki finał halowego turnieju piłkarskiego rozpocznie się o godzinie 15:00, a tuż przed nim zgromadzeni w hali kibice obejrzą efektowny pokaz rowerowy trial. W międzyczasie kończyć się powinien bieg happeningowy na trasie 2,6 km, którego start przewidziano na 14:30. Zapisy na bieg niezależnie od formy i wieku prowadzone będą także w dniu zawodów w hali sportowej na Zarabiu.

Zarówno zawody narciarskie, pływackie, bieg jak i cross training przewidziane są nie tylko dla mężczyzn, ale także dla kobiet, dzieci i młodzieży. Główną atrakcją tego dnia dla płci pięknej będzie jak co roku rozpoczynający się o 17:00 rodzinny maraton Zumby Fitness.

"Serdecznie zapraszamy widzów od około 14:30, bo to właśnie wtedy w hali będzie najciekawiej. Wzorem Igrzysk Olimpijskich wręczenie nagród chcemy zrobić dla wszystkich imprez towarzyszących jednocześnie po finale turnieju piłkarskiego. O 16 rusza bowiem licytacja pamiątek, mamy ich sporo, a wiemy, że to dzięki ludziom dobrego serca właśnie w tej części nasza akcja charytatywna może zyskać najwięcej" - dodają organizatorzy.

1głowny plakat

Kalendarz wydarzeń

<<  Lipca 2020  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Clipboard10

 Clipboard12

  Clipboard08

   Available on the App Store black

 
Clipboard02
 
750x200 piece

MSiT plan miasta

baner solary mały

baner na www

niskaemisja baner

samoobrona

zwrot podatku

ustawa_smieci

pow_baner

ramka_czysta_woda

logo_sms

Logo-Małopolska-V-RGB

polityka cookies 

bipepuap

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości