1.memorial - mniejszeW sobotę i niedzielę na myślenickich obiektach sportowych odbędzie się kilka powiązanych ze sobą imprez w ramach charytatywnego Memoriału im. Stacha Cichonia. Finałową część w hali sportowej zaplanowano w niedzielę w godzinach od 14:30 do 17:00!

Myśleniczanie tę cykliczną imprezę porównują już do lokalnej odmiany Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel jest szczytny, bowiem pomoc w dofinansowaniu operacji Mateuszka Chrobaka, który urodził się z wadą serca oraz współfinansowanie zakupu protezy dla Alanka Seneckiego.

"Z roku na rok w tę akcję włącza się coraz więcej osób chcących nieść pomoc, a zaczynaliśmy przecież od meczu Orła Myślenice, a następnie turnieju piłkarskiego. Potem dochodziły kolejno maraton Zumby, bieg happeningowy, zawody pływackie, a teraz także narciarskie, turniej siatkówki oraz trening funkcjonalny cross training" - mówi inicjator imprezy Kamil Ostrowski.

To już kolejna edycja Memoriału im. Stacha Cichonia. Przed rokiem hala sportowa w Myślenicach wypełniła się po brzegi na finałową część i zebrano w sumie ponad 40 tysięcy złotych. W tym roku memoriał rozpoczynają sobotnie zawody narciarskie dla dzieci i dorosłych. Na stoku Sport Arena Myślenice od godziny 10:00 może wystartować każdy niezależnie od umiejętności. Karnety w czasie zawodów będą o połowę tańsze.

O 12:00 w siłowni Cross Spot przy ulicy Traugutta 5 rozpoczną się zawody CrossTraining, natomiast od 14:00 do 17:00 będzie można wziąć udział w zawodach pływackich. Nagrody przewidziano w kilku kategoriach, a wygra osoba, która przepłynie najwięcej długości basenu. Sponsorzy za każdy przepłynięty kilometr wszystkich uczestników deklarują przekazać na charytatywny cel 15 zł. Przez cały dzień w hali Szkoły Podstawowej nr 3 na Osiedlu 1000-lecia trwać będzie turniej siatkówki. Wielki finał całego Memoriału odbędzie się jednak w niedzielę 26 lutego.

"Rano rozegrana zostanie faza grupowa finałowej części turnieju piłkarskiego, w której wystąpi najlepszych osiem zespołów wyłonionych w trwających przez ostatnie kilka weekendów eliminacjach. W południe na parkiet wybiegną dzieci, w krótkim turnieju Orlików, a o 13:30 rozpocznie się decydująca faza turnieju - półfinały" - zapowiada jeden z organizatorów Wojciech Cichoń.

Wielki finał halowego turnieju piłkarskiego rozpocznie się o godzinie 15:00, a tuż przed nim zgromadzeni w hali kibice obejrzą efektowny pokaz rowerowy trial. W międzyczasie kończyć się powinien bieg happeningowy na trasie 2,6 km, którego start przewidziano na 14:30. Zapisy na bieg niezależnie od formy i wieku prowadzone będą także w dniu zawodów w hali sportowej na Zarabiu.

Zarówno zawody narciarskie, pływackie, bieg jak i cross training przewidziane są nie tylko dla mężczyzn, ale także dla kobiet, dzieci i młodzieży. Główną atrakcją tego dnia dla płci pięknej będzie jak co roku rozpoczynający się o 17:00 rodzinny maraton Zumby Fitness.

"Serdecznie zapraszamy widzów od około 14:30, bo to właśnie wtedy w hali będzie najciekawiej. Wzorem Igrzysk Olimpijskich wręczenie nagród chcemy zrobić dla wszystkich imprez towarzyszących jednocześnie po finale turnieju piłkarskiego. O 16 rusza bowiem licytacja pamiątek, mamy ich sporo, a wiemy, że to dzięki ludziom dobrego serca właśnie w tej części nasza akcja charytatywna może zyskać najwięcej" - dodają organizatorzy.

1głowny plakat

Kalendarz wydarzeń

<<  Lutego 2020  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Clipboard10

 Clipboard12

  Clipboard08

   Available on the App Store black

 
Clipboard02
 
750x200 piece

MSiT plan miasta

baner solary mały

baner na www

niskaemisja baner

samoobrona

zwrot podatku

ustawa_smieci

pow_baner

ramka_czysta_woda

logo_sms

Logo-Małopolska-V-RGB

polityka cookies 

bipepuap

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości