SOLARY 2015

GRUDZIEŃ 2015

 Obecnie trwa rozsyłanie zaproszeń do podpisania umów. Po otrzymaniu informacji należy po 1 stycznia 2016 r. wpłacić należną kwotę oraz zgłosić się na podpisanie umowy. 

 

 

WRZESIEŃ 2015

Nabór wniosków w terminie 14-18 września 2015 r.

 

Mieszkańcy Gminy Myślenice mogą starać się o dofinansowanie instalacji solarnych do podgrzewania wody. Dodatkowy nabór rusza 14 września i będzie trwał do 18 września 2015 r.


Ankieta kwalifikacyjna oraz komplet dokumentów dostępne będą do pobrania poniżej.  Ankiety dostępne będą także w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, pokój nr 12, I piętro, blok A (Wydział Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji).


Mieszkańcy chętni do udziału w projekcie muszą wypełnić ankietę kwalifikacyjną i dostarczyć wraz z niezbędnymi załącznikami do siedziby Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, Wydział Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji pokój nr 12, I piętro, blok A, (obok sekretariatu Burmistrza), w godzinach pracy urzędu: poniedziałek od 7:30 do 17:00, a w pozostałe dni od 7:30 do 15:30 w dniach od 14-18 września.
Ankiety złożone w innych terminach nie będą rozpatrywane. Wszelkich informacji dotyczących projektu oraz wypełniania ankiet udziela Wydział Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, tel. 12 639 23 18, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15.30.

Jedna osoba może złożyć wyłącznie jedną ankietę.

Według najważniejszych założeń umowy, mieszkańcy biorący udział w projekcie zobowiązani będą m.in. do udostępnienia budynku celem montażu urządzeń, zapewnienia gniazda elektrycznego 230 V 50 Hz z ochroną (uziemieniem) w zasięgu montażu sterownika solarnego oraz wykonania prac wykończeniowych wewnętrznych, w tym malowanie miejsc przekłuć, lub innych prac dekoracyjno -wykończeniowych.

UWAGA: W trakcie obecnego naboru nie ma możliwości przesyłania zgłoszeń mailowo.

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

ANKIETA KWALIFIKACYJNA DOC

ANKIETA KWALIFIKACYJNA PDF

 

REGULAMIN UDZIAŁU W PROGRAMIE

PARAMETRY TECHNICZNE UKŁADÓW SOLARNYCH

OPIS URZĄDZEŃ SOLARNYCH

 

Zobacz też:

 


 

MAJ 2015

Podpisane zostały już pierwsze umowy na instalacje solarne. Do każdego z Państwa w zależności od kolejności zgłoszeń, przesłany zostanie numer konta, na który należy wpłacić kwotę - w zależności od typu instalacji. O terminie podpisania umowy zostaną Państwo poinformowani telefonicznie. Przy podpisaniu umowy należy przedstawić dowód wpłaty.

Wszyscy właściciele muszą podpisać umowę lub wystawić upoważnienie dla jednej osoby, która podpisze umowę w ich imieniu.


Poniżej znajdują się wzory umów

Wzór umowy - TYP A

Wzór umowy - TYP B

Wzór umowy - TYP C


 

KWIECIEŃ 2015

Dobiega końca weryfikacja techniczna budynków, zgłoszonych do montażu instalacji solarnej. Komisja odwiedzi wszystkie 550 gospodarstw. Natomiast do Mieszkańców, którzy spotkali się już z komisją techniczną, najwcześniej w drugiej połowie maja b.r. będą dzwonić urzędnicy, by ustalić termin podpisania umowy.

 


 

LUTY 2015

Rozpoczęła się weryfikacja techniczna nieruchomości u mieszkańców zakwalifikowanych do programu. Pracownicy firmy Viessmann będą kontaktować się z Państwem telefonicznie. Serdecznie prosimy o cierpliwość.

 


 

informacje i nabór wniosków
w terminie 2 - 13 luty 2015 r

Projekt "Instalacja systemów energii odnawialnej w gminach Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych" współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej"

 

400 instalacji solarnych do podgrzewania wody dla Mieszkańców Gminy Myślenice Nabór rusza 2 lutego
Gmina Myślenice przystąpiła do programu "Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych". Projekt uzyskał 60 % dofinansowania w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy. Gospodarstwa domowe biorące udział w projekcie będą zobowiązane do pokrycia wkładu własnego w wysokości 30% wartości instalacji.


Montowane instalacje podzielone są na trzy typy:


TYP A- dla 3 osób ( składa się z dwóch kolektorów, zbiornika o poj. 250 l. i pozostałego sprzętu - sterownik, zestaw pompowy)
koszt jednostkowy 11 685,14 zł, w tym udział Mieszkańca wynosi 4 020,00 zł, 

TYP B - dla 3-5 osób (3 kolektory, zbiornik 300 l.),
koszt jednostkowy 13 654,02 zł udział Mieszkańca - 4 660,00 zł


TYP C- dla 5 i więcej osób (4kolektory, zbiornik 500 l lub2 x 250 l,
koszt jednostkowy 16981,54 zł, w tym udział Mieszkańca - 5 730,00 zł


Wszystkie elementy montowanych instalacji są wyprodukowane przez firmę Viessmann, która zapewnia 10 letnią gwarancję na całość instalacji, dwukrotną wymianę płynu solarnego w tym okresie oraz bezpłatny serwis gwarancyjny.
Według najważniejszych założeń umowy Mieszkańcy biorący udział w projekcie zobowiązani będą m.in. do udostępnienia budynku celem montażu urządzeń, zapewnienia gniazda elektrycznego 230 V 50 Hz z ochroną (uziemieniem) w zasięgu montażu sterownika solarnego oraz wykonania prac wykończeniowych wewnętrznych, w tym malowanie miejsc przekłuć, lub innych prac dekoracyjno - wykończeniowych.


Nabór do projektu potrwa od 2 lutego do 13 lutego 2015 r.
Ankieta kwalifikacyjna oraz komplet dokumentów dostępne będą na stronie www.myslenice.pl w zakładce "projekt solarny".

Ankiety dostępne będą także w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, pokój nr 12, na terenach wiejskich ankietę można otrzymać u Sołtysa.
Mieszkańców chętnych do udziału w projekcie prosimy o wypełnienie ankiety kwalifikacyjnej i dostarczenie jej wraz z niezbędnymi załącznikami do siedziby Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, Dziennik Podawczy ( sala obsługi klienta) w godzinach pracy urzędu lub przesłanie dokumentów e-mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , w terminie od 2 - 13 lutego 2015 r w godzinach pracy dziennika podawczego, tj. poniedziałek od 7.30 do 17.00 oraz w pozostałe dni tygodnia od 7.30 do 15.30. Ankiety przesłane mailem poza wskazanymi godzinami będą odrzucane. 
Ankiety złożone w innych terminach nie będą rozpatrywane. Wszelkich informacji dotyczących projektu oraz wypełniania ankiet udziela Wydział Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, tel. 12 639 23 18, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.30

UWAGA! Ankiety zgłoszeniowe przesłane mailem należy przesyłać podpisane i zeskanowane wraz z kompletem wymaganych dokumentów. 

Uprzejmie informujemy, że pojedyncza osoba może złożyć wyłącznie jedną ankietę.

Pragniemy poinformować, że o udziale w projekcie solarnym decydować będzie kolejność zgłoszeń.
O udziale w projekcie zostaną Państwo poinformowani na podany w ankiecie adres kontaktowy.

-----

Uwaga
Solary nie mogą być wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej
To pierwsza próba instalacji solarów na domach prywatnych na terenie naszej Gminy. Jeżeli projekt będzie cieszył się dużym powodzeniem i zostanie wdrożony bez większych problemów, Gmina planuje wdrożenie kolejnych etapów tego przedsięwzięcia.

-----

Infolinia- Firma Viessmann udostępnia pod numerem tel. 801 081 999 całodobową infolinię w temacie realizacji projektu i świadczenia usług serwisowych. Konsultanci firmy Viessmann są dostępni dla wszystkich zainteresowanych 24h/dobę.

Koordynatorzy projektu w Gminie Myślenice
Marcin Bystrowski - tel. 797 586 583
Szymon Sołtys tel. 505 193 003

Informacja z dnia 6.02.2015

Informujemy, że wpłynęło już 400 wypełnionych ankiet. Wszystkie następne są przyjmowane na listę rezerwową.

 

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

 


ANKIETA KWALIFIKACYJNA (wersja doc.)
ANKIETA KWALIFIKACYJNA (wersja pdf.)


 

REGULAMIN UDZIAŁU W PROGRAMIE (wersja doc.)
REGULAMIN UDZIAŁU W PROGRAMIE (wersja pdf.)


 

PARAMETRY TECHNICZNE UKŁADÓW SOLARNYCH (wersja doc.)
PARAMETRY TECHNICZNE UKŁADÓW SOLARNYCH (wersja pdf.)


 

OPIS URZĄDZEŃ SOLARNYCH


 

 

Kalendarz wydarzeń

<<  Sierpnia 2020  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Clipboard10

 Clipboard12

  Clipboard08

   Available on the App Store black

 
Clipboard02
 
750x200 piece

MSiT plan miasta

baner solary mały

baner na www

niskaemisja baner

samoobrona

zwrot podatku

ustawa_smieci

pow_baner

ramka_czysta_woda

logo_sms

Logo-Małopolska-V-RGB

polityka cookies 

bipepuap

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość