Edukacja w Myślenicach

W Gminie Myślenice działa łącznie 48 placówek oświatowych kształcących zarówno na poziomie przedszkolnym, podstawowym, gimnazjalnym, jak i ponadgimnazjalnym. Od kilku lat prowadzone jest także kształcenie na poziomie studiów wyższych. Myślenice dysponują dobrze rozwiniętą siecią szkół, która zapewnia bardzo dobrą jakość kształcenia. Wśród nich znajdują się szkoły techniczne i ogólnokształcące, w których naukę pobiera w sumie kilka tysięcy osób.


edukacja_1edukacja_2edukacja_3

Priorytetem lokalnego samorządu jest dążenie do poprawy warunków kształcenia. Systematycznie od kilku lat szkoły i inne placówki poddawane są generalnym remontom. Bliskość dużego ośrodka akademickiego, jakim jest Kraków, sprzyja podejmowaniu nowatorskich rozwiązań w kształceniu i edukacji dzieci i młodzieży.

w gminie działa:
- 17 przedszkoli,
- 19 szkół podstawowych
- 8 szkół gimnazjalnych,
- 4 szkoły ponadgimnazjalne
- 1 Małopolski Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego


edukacja artystyczna

Gmina Myślenice wspiera także pozaszkolne formy kształcenia. We współpracy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury podejmowane są inicjatywy zmierzające do kształcenia: plastycznego (Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne), tanecznego (Reprezentacyjny Folklorystyczny Zespół Miasta i Gminy Myślenice - Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka"). Działalność edukacyjna Myślenickiego Ośrodka Kultury oraz Muzeum Regionalnego "Dom Grecki" to przede wszystkim rozwój lokalnej świadomości kulturalnej i narodowej. W obydwu instytucjach prowadzone są liczne zajęcia plastyczne, teatralne, taneczne, które stanowią doskonałe uzupełnienie szkolnej edukacji.

edukacja sportowa

 O edukację sportową dzieci i młodzieży dbają lokalne stowarzyszenia i kluby sportowe. Spośród nich na szczególną uwagę zasługują Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" oraz Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej "Uklejna". Te i wiele innych organizacji promują różne dyscypliny sportowe począwszy od popularnej piłki nożnej - poprzez pływanie, narciarstwo, aż do judo, zapasów i wspinaczki. Młodzi sportowcy osiągają zadawalające wyniki w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach i konkursach. 

ZOBACZ WYKAZ I ADRESY WSZYSTKICH PLACÓWEK OŚWIATOWYCH
więcej informacji:

WYDZIAŁ EDUKACJI, KULTURY I SPORTU
Urząd Miasta i Gminy Myślenice
ul. Rynek 8/9, 32 - 400 Myślenice
tel. 12 639 23 59, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

eks_baner_2

CZYTAJ INFORMACJE O PROJEKCIE >>


Kalendarz wydarzeń

<<  Października 2020  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Clipboard10

 Clipboard12

  Clipboard08

   Available on the App Store black

 
Clipboard02
 
750x200 piece

MSiT plan miasta

baner solary mały

baner na www

niskaemisja baner

samoobrona

zwrot podatku

ustawa_smieci

pow_baner

ramka_czysta_woda

logo_sms

Logo-Małopolska-V-RGB

polityka cookies 

bipepuap

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości