Edukacja w Myślenicach

W Gminie Myślenice działa łącznie 48 placówek oświatowych kształcących zarówno na poziomie przedszkolnym, podstawowym, gimnazjalnym, jak i ponadgimnazjalnym. Od kilku lat prowadzone jest także kształcenie na poziomie studiów wyższych. Myślenice dysponują dobrze rozwiniętą siecią szkół, która zapewnia bardzo dobrą jakość kształcenia. Wśród nich znajdują się szkoły techniczne i ogólnokształcące, w których naukę pobiera w sumie kilka tysięcy osób.


edukacja_1edukacja_2edukacja_3

Priorytetem lokalnego samorządu jest dążenie do poprawy warunków kształcenia. Systematycznie od kilku lat szkoły i inne placówki poddawane są generalnym remontom. Bliskość dużego ośrodka akademickiego, jakim jest Kraków, sprzyja podejmowaniu nowatorskich rozwiązań w kształceniu i edukacji dzieci i młodzieży.

w gminie działa:
- 17 przedszkoli,
- 19 szkół podstawowych
- 8 szkół gimnazjalnych,
- 4 szkoły ponadgimnazjalne
- 1 Małopolski Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego


edukacja artystyczna

Gmina Myślenice wspiera także pozaszkolne formy kształcenia. We współpracy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury podejmowane są inicjatywy zmierzające do kształcenia: plastycznego (Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne), tanecznego (Reprezentacyjny Folklorystyczny Zespół Miasta i Gminy Myślenice - Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka"). Działalność edukacyjna Myślenickiego Ośrodka Kultury oraz Muzeum Regionalnego "Dom Grecki" to przede wszystkim rozwój lokalnej świadomości kulturalnej i narodowej. W obydwu instytucjach prowadzone są liczne zajęcia plastyczne, teatralne, taneczne, które stanowią doskonałe uzupełnienie szkolnej edukacji.

edukacja sportowa

 O edukację sportową dzieci i młodzieży dbają lokalne stowarzyszenia i kluby sportowe. Spośród nich na szczególną uwagę zasługują Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" oraz Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej "Uklejna". Te i wiele innych organizacji promują różne dyscypliny sportowe począwszy od popularnej piłki nożnej - poprzez pływanie, narciarstwo, aż do judo, zapasów i wspinaczki. Młodzi sportowcy osiągają zadawalające wyniki w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach i konkursach. 

ZOBACZ WYKAZ I ADRESY WSZYSTKICH PLACÓWEK OŚWIATOWYCH
więcej informacji:

WYDZIAŁ EDUKACJI, KULTURY I SPORTU
Urząd Miasta i Gminy Myślenice
ul. Rynek 8/9, 32 - 400 Myślenice
tel. 12 639 23 59, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

eks_baner_2

CZYTAJ INFORMACJE O PROJEKCIE >>


Kalendarz wydarzeń

<<  Lutego 2020  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Clipboard10

 Clipboard12

  Clipboard08

   Available on the App Store black

 
Clipboard02
 
750x200 piece

MSiT plan miasta

baner solary mały

baner na www

niskaemisja baner

samoobrona

zwrot podatku

ustawa_smieci

pow_baner

ramka_czysta_woda

logo_sms

Logo-Małopolska-V-RGB

polityka cookies 

bipepuap

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości