Organizacje społeczne

W Gminie Myślenice działa obecnie ponad 50 organizacji pozarządowych -  w tym 12 klubów sportowych. Społecznicy reprezentują interesy mieszkańców w kilku podstawowych obszarach: edukacja, kultura, sport, opieka społeczna, ochrona zdrowia, ochrona środowiska i przedsiębiorczość. W swojej działalności obejmują zarówno tereny wiejskie, jak i miejskie.

organizacjePolityka lokalnego samorządu opiera się na założeniu, że organizacje pozarządowe i samorząd są sobie nawzajem niezbędne w podejmowaniu działań na rzecz wspólnego dobra. Oznacza to, współpracę w wykonywaniu zadań stojących przed samorządem lokalnym oraz skuteczne pozyskiwania środków na przedsięwzięcia istotne dla lokalnych społeczności.
Gmina Myślenice wspiera działalność organizacji społecznych i pozarządowych m.in. poprzez realizację małych dotacji, czyli dofinansowania działalności statutowej organizacji pozarządowej oraz programów grantowych - wspierających duże systemowe projekty lokalne.
Miasto oferuje różne formy pomocy. Oprócz możliwości otrzymania dotacji i lokali na preferencyjnych warunkach, organizacje mogą ubiegać się o: szkolenia, konsultacje, promocję własnej działalności w mediach, pomoc w pozyskiwaniu funduszy na działalność oraz wsparcie w nawiązaniu współpracy z partnerami z zagranicy.
Program współpracy ma charakter edukacyjny. Uczy, jak współpracować, tworzyć koalicje, szukać partnerów do lokalnych przedsięwzięć. Wzory wniosków o dotację zostały stworzone w taki sposób, aby organizacje wypełniające je uczyły się i wykorzystywały tę wiedzę przy ubieganiu się o środki z pozagminnych źródeł finansowania.
Mając do czynienia z prężnie działającym sektorem pozarządowym, gmina ma możliwość kontraktowania coraz większej ilości usług. Realizatorami kontraktów mogą być tylko prężne i efektywne organizacje pozarządowe zdolne do działania na dużą skalę i docierania do wszystkich potrzebujących. Dlatego inwestycja w te organizacje jest krokiem we właściwym kierunku. Działaniem, które będzie procentowało w przyszłości.
 

Jeśli jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej i informacji o waszej działalności nie ma w wykazie, zachęcamy do przesłania do nas informacji na temat organizacji. Wyślij e-mail z dokładnym adresem, numerem telefonu, mailem i informacją o osobie reprezentującej organizację. Czekamy na wiadomości. MAIL: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

organizacje1 organizacje2 organizacje3

ZOBACZ ORGANIZACJE SPORTOWE 

Kalendarz wydarzeń

<<  Października 2020  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Clipboard10

 Clipboard12

  Clipboard08

   Available on the App Store black

 
Clipboard02
 
750x200 piece

MSiT plan miasta

baner solary mały

baner na www

niskaemisja baner

samoobrona

zwrot podatku

ustawa_smieci

pow_baner

ramka_czysta_woda

logo_sms

Logo-Małopolska-V-RGB

polityka cookies 

bipepuap

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości