Organizacje społeczne

W Gminie Myślenice działa obecnie ponad 50 organizacji pozarządowych -  w tym 12 klubów sportowych. Społecznicy reprezentują interesy mieszkańców w kilku podstawowych obszarach: edukacja, kultura, sport, opieka społeczna, ochrona zdrowia, ochrona środowiska i przedsiębiorczość. W swojej działalności obejmują zarówno tereny wiejskie, jak i miejskie.

organizacjePolityka lokalnego samorządu opiera się na założeniu, że organizacje pozarządowe i samorząd są sobie nawzajem niezbędne w podejmowaniu działań na rzecz wspólnego dobra. Oznacza to, współpracę w wykonywaniu zadań stojących przed samorządem lokalnym oraz skuteczne pozyskiwania środków na przedsięwzięcia istotne dla lokalnych społeczności.
Gmina Myślenice wspiera działalność organizacji społecznych i pozarządowych m.in. poprzez realizację małych dotacji, czyli dofinansowania działalności statutowej organizacji pozarządowej oraz programów grantowych - wspierających duże systemowe projekty lokalne.
Miasto oferuje różne formy pomocy. Oprócz możliwości otrzymania dotacji i lokali na preferencyjnych warunkach, organizacje mogą ubiegać się o: szkolenia, konsultacje, promocję własnej działalności w mediach, pomoc w pozyskiwaniu funduszy na działalność oraz wsparcie w nawiązaniu współpracy z partnerami z zagranicy.
Program współpracy ma charakter edukacyjny. Uczy, jak współpracować, tworzyć koalicje, szukać partnerów do lokalnych przedsięwzięć. Wzory wniosków o dotację zostały stworzone w taki sposób, aby organizacje wypełniające je uczyły się i wykorzystywały tę wiedzę przy ubieganiu się o środki z pozagminnych źródeł finansowania.
Mając do czynienia z prężnie działającym sektorem pozarządowym, gmina ma możliwość kontraktowania coraz większej ilości usług. Realizatorami kontraktów mogą być tylko prężne i efektywne organizacje pozarządowe zdolne do działania na dużą skalę i docierania do wszystkich potrzebujących. Dlatego inwestycja w te organizacje jest krokiem we właściwym kierunku. Działaniem, które będzie procentowało w przyszłości.
 

Jeśli jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej i informacji o waszej działalności nie ma w wykazie, zachęcamy do przesłania do nas informacji na temat organizacji. Wyślij e-mail z dokładnym adresem, numerem telefonu, mailem i informacją o osobie reprezentującej organizację. Czekamy na wiadomości. MAIL: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

organizacje1 organizacje2 organizacje3

ZOBACZ ORGANIZACJE SPORTOWE 

Kalendarz wydarzeń

<<  Lutego 2020  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Clipboard10

 Clipboard12

  Clipboard08

   Available on the App Store black

 
Clipboard02
 
750x200 piece

MSiT plan miasta

baner solary mały

baner na www

niskaemisja baner

samoobrona

zwrot podatku

ustawa_smieci

pow_baner

ramka_czysta_woda

logo_sms

Logo-Małopolska-V-RGB

polityka cookies 

bipepuap

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości